Cześć!

Mam na imię Dominika i niezmiernie się cieszę, że czytasz tę stronę. W kilku słowach, przedstawię Ci dlaczego warto ją doczytać do końca 😉

Kim jestem?

Moja droga do podjęcia decyzji i rozpoczęcia działań prowadzących do wymarzonego biznesu była długa i wyboista. Wielokrotnie skręcała i rozwidlała się w różnych kierunkach. Wytrwale nią podążałam i wkraczałam wciąż w nowe obszary.

Szukałam. 

Nie jeden raz powiedziałam sobie „odpuść, to nie dla Ciebie”, „nie masz w sobie na tyle wytrwałości, przecież zawsze po pewnym czasie odpuszczasz”. Coś jednak sprawiało, że po pewnym czasie ponownie podnosiłam się i próbowałam dalej. 

  

Uparłam się.

Teraz mogę powiedzieć, że było warto. Intuicja nie zawiodła. Wszystko było po coś.

Jestem kreatorką. Ze mną, nie zatracisz siebie w biznesie, który planujesz. Razem poskładamy Twoje puzzle w konkretny, realny obraz, który wreszcie wdrożysz w życie.

Prywatnie, łączę swój wymarzony biznes z wychowaniem małego dżentelmena – Teodora, ogarnianiem kociego chaosu powodowanego przez pewną uroczą dwójkę oraz randkowaniem z mężem.

Wolę być w ruchu, niż w jednym miejscu. Przypuszczalnie dlatego tak kocham snowboard, jogę, jazdę konną i podróże. Zarówno te bliższe jak i dalsze. Chętniej otaczam się ludźmi, niż rzeczami. Zazwyczaj dochodzę do rozwiązań sama, a nie podążam za instrukcjami – co nie zawsze jest rozważne, zwłaszcza gdy rozmawiamy o sprzętach elektronicznych ;).

Skąd pomysł na blog?

By dzielić się wiedzą, inspirować, zawierać nowe znajomości oraz by spróbować czegoś nowego. Wierzę, że taka forma aktywności świetnie wspomaga kreatywność, pomaga w rozwijaniu siebie i motywuje do działania.

Skąd pomysł na coaching?

Jest we mnie głęboka potrzeba pomagania ludziom w rozwoju ich potencjału oraz kompetencji, ponieważ wierzę, że wiele osób zaniża swoją samoocenę bądź nie zdaje sobie sprawy z własnej wartości. Moim zdaniem obecny system edukacji powoduje, że chowamy nasze talenty i wszelką kreatywność do kieszeni, a następnie wpasowujemy się w pewne społeczne ramy, czego rezultatem jest przeżywanie życia w niekoniecznie wygodnych schematach, usprawiedliwiając się, że „przecież teraz i tak jest za późno”.

Jestem przekonana, że odpowiednio mocna determinacja i odważne podjęcie działania, pozwolą czerpać z życia znacznie więcej niż dotychczas.

Przywrócenie kontroli nad naszym życiem przyjdzie naturalnie, jeśli odzyskamy pewność siebie, wiarę we własne możliwości oraz poczucie dumy ze swoich osiągnięć. I właśnie na tym szczególnie mi zależy.

Brzmi idyllicznie, prosto jednak nie będzie! Przejęcie odpowiedzialności i praca nad sobą nie należy do działań łatwych, które dzieją się ot tak. To misterna konstrukcja, proces który trwa przez całe dalsze życie. Od Ciebie zależy, co z tym zrobisz.

 

Jak wyglądają moje predyspozycje?

Niełatwo jest znaleźć zajęcie, które się kocha. Jeszcze trudniej stworzyć z niego „etat”. Skłamałabym twierdząc, że dla mnie ta droga była prosta i krótka – zwłaszcza, że cały czas trwa, rozwija się i ewoluuje. Spotkałam na niej osoby inspirujące, które mniej lub bardziej świadomie pchały mnie do przodu – poprzez obserwacje i nabieranie odwagi do marzenia, zdałam sobie sprawę, że moje umiejętności słuchania, rozmawiania, ciekawość oraz determinacja umożliwiają mi wykonywanie tego wspaniałego zawodu.

Bezustannie się rozwijam – stąd udział w licznych konferencjach, szkoleniach i stosy przeczytanych książek. Jednak aby usystematyzować i poszerzyć zdobytą wiedzę, skończyłam studia coachingowe na Wyższej Szkole Biznesu prowadzone we współpracy z najstarszą i największą z europejskich szkół coachingu – Noble Manhattan Coaching. Moje umiejętności zostały potwierdzone w praktyce podczas sesji szkoleniowych z klientami pod superwizją doświadczonych coachów: dr Anny Syrek-Kosowskiej i Adama Stolarzewicza oraz w ramach codziennej praktyki coachingowej.

Komu i jak pomagam jako coach?

Pracuję z przyszłymi przedsiębiorcami, którzy są na rozdrożu – chcą zbudować swój wymarzony biznes, ale ciągle coś ich powstrzymuje, nie mogą się za to zabrać, bo wiecznie mają pilniejsze rzeczy na głowie; 

Pomagam im wreszcie ruszyć dzięki ustaleniu priorytetów i faktycznym podjęciu decyzji oraz działań w wybranym kierunku.

Wybrałam tą specjalizację, ponieważ sama zmagałam się z tym problemem. Długo szukałam rozwiązania i zastanawiałam się dlaczego stale porzucam moje marzenia, po pewnym czasie ekscytacji. Moja motywacja była jak pora monsunowa. Pojawiała się, trwała, słabła na sile, zanikała. Wiem, jak trudno jest wytrwać w wytyczonych celach. Wiem, że często codzienność staje nam na drodze, dlatego pomogę Ci poradzić sobie z tym impasem.

Co wypracujesz podczas naszej współpracy?

Określisz Twoje cele na proces, czyli to co dokładnie chcesz osiągnąć po ukończeniu programu.

Zidentyfikujesz źródło swojego pomysłu oraz dowiesz się co powstrzymuje Cię przed działaniem i jak się od tego uwolnić.

Zweryfikujesz jak wygląda Twoje życie teraz, jakie masz doświadczenia, które będą przydatne w stawianiu Twojego biznesu, a co potrzebujesz w sobie rozwinąć.

Ustalisz dokładnie jak chcesz, by wyglądał Twój biznes. Jaką masz jego wizję i w jaki sposób będzie dopasowany do Twojego stylu życia. 

Ułożysz realny plan działania oraz opracujesz strategie, które pomogą Ci radzić sobie z pojawiającymi się obawami i przeszkodami.

Na sam koniec zadbasz o Twoją motywację do samodzielnego działania po zakończeniu procesu. 

Dobry pomysł to dopiero początek, kluczem jest działanie! Już masz w sobie wszystko co niezbędne, by osiągnąć swój cel. Ja, pomogę Ci podjąć działanie i przekonam, że sobie poradzisz!

Zapraszam Cię do współpracy, pomogę Ci tak, jak razem będziemy potrafili najlepiej.

D.K.

Podziel się!